Menu

13 km od Kubíček VHS

Vyrazte s námi na výlet v prosinci

Praděd je 1491 m vysoká hora v Hrubém Jeseníku, nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Je to zároveň nejvyšší hora Moravy, Českého Slezska i Horního Slezska vůbec. Celkově jde o pátou nejvyšší horu Česka, také druhou nejprominentnější a třetí nejizolovanější.

Zobrazit na mapě

Informace

Vrchol: 1491 m n. m.
Pohoří: Hrubý Jeseník / Pradědská hornatina / Pradědský hřbet
Prominence: 983 m ↓ Bohdašínské sedlo
Izolace: 128 km → Sněžka
Souřadnice: 50°5′0″ s. š., 17°13′51″ v. d.

Z Červenohorského sedla na Praděd a zpět

Rozhledna na Pradědu je jednou z nejvýznamějších v celé České republice a to jak díky provedení stavby tak díky důležitosti pro region. Již od počátků turistiky chtěli lidé postavit rozhlednu na Pradědu, která by poskytovala výhled do krajiny.

Více na webu Turistika.cz

Karlova Studánka, Bílá Opava, Praděd a tři horské chaty

Jdeme za krásou a kouzlem Bílé Opavy, pokořit nejvyšší horu Hrubého Jeseníku a navštívit některé horské chaty. Náš dnešní celodenní výlet začne v Karlově Studánce (800 m.n.m.), která je nejvýše položenou obcí v okrese Bruntál…

Více na webu Turistika.cz

Na kole na nejvyšší horu Moravy

Vydáme se na kole na nejvyšší horu Moravy, Praděd. Vyjedeme z Karlovy Studánky, takže nás čeká velké převýšení, ale celá trasa je po kvalitní asfaltové cestě. Můžeme jet jak na horském či krosovém kole, tak i na silničním…

Více na webu Turistika.cz

Praděd - Dlouhé Stráně - Jeseník a okolí

4 denní výlet do Jeseníků – do hor i za poznáním…

Více na webu Turistika.cz

Hřebenovka Ještěd-Praděd: multifunkční turistická magistrála

Hřebenovka – vrcholová trasa vedoucí z Libereckého kraje přes Německo, Polsko a Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj až na Praděd. Poznejte trasu, která byla proznačena již na začátku 20. století a provede vás přes vrcholky všech pohoří při hranici.

Více na webu Kudy z nudy

Kubíček VHS kalendář 2024

Rádi bychom vás seznámili s okolím firmy Kubíček VHS, která sídlí v podhůří Jeseníků, na okraji Velkých Losin. Během několika minut autem nebo pěšky můžete objevit krásy našeho okolí, jako jsou Kralický Sněžník, Praděd či další lokality.

Zpět na seznamLedenÚnorBřezenDubenKvětenČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopad

Partneři

Farmtec a.s.
Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s.
Veolia
ASIO
Heineken
ČEZ
JOIN-TECH
SmVaK
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
VaS
DUSLO
Staropramen
KOBIT
ENVI-PUR
Lenzing
ČEPRO
Draslovka
SčVK
Spolchemie
Green Gas DPB
Kunst
Esotech
DEZA
Orlen
Marn

KUBÍČEK VHS, s.r.o. je ryze česká společnost, založená v roce 1991, se sídlem ve Velkých Losinách v České republice. Jsme největším českým výrobcem a dodavatelem dmychadel pro široké spektrum aplikací. Svým partnerům garantujeme léty zdokonalovanou absolutní profesionalitu ve všech aspektech našich výrobků a služeb. Dmychadla vlastní konstrukce jsou vyvíjena a vyráběna ve Velkých Losinách. Od prvního kontaktu s klientem, až po dodávku a instalaci zařízení i následující servisní služby, se všichni zaměstnanci společnosti KUBÍČEK řídí hlavními firemními zásadami: Řešit požadavky zákazníka individuálně, rychle, korektně a nadstandardně vstřícně.

kubicekvhs.cz | chovateleryb.cz | sverakykasper.cz